Myslíte si, že tekoucí pitná voda z kohoutku je “normálka” a vlastně nuda a že vás nic nemůže překvapit? Zahrajte si jednoduchou stopovací hru, odpovězte na otázky a možná změníte názor.

285-6_karafa-2022-004

 

Vyhrajte křišťálovou karafu na kohoutkovou vodu!

Objevujte s námi skrytá místa pražského vodárenství – podzemí i věže, staletí staré stoky i nejmodernější technologie. To vše je totiž nezbytné, aby vám doma z kohoutku tekla zdravá a čistá voda. A také, abychom použitou vodu vyčistili a vrátili ji zpět do přírody. O místech, která jsou běžnému oku skrytá, natáčíme panoramatická videa s rozšířenou realitou – s námi objevíte vše, co o pitné vodě chcete vědět.

Jak začít hrát?

Ve třech vybraných lokalitách najděte QR kód, který vás odkáže na tři otázky týkající se daného místa. Vyplňte jednoduchou registraci a zadejte odpovědi. Až navštívíte všechna tři místa a zodpovíte správně všech devět otázek, vyhrajete zajímavou cenu. Prvních 40 výherců získá křišťálovou karafu na pitnou vodu z kolekce Nadačního fondu Veolia. Dalších 60 výherců odměníme knížkou Petra Stančíka ze série H2O. 

Je úplně jedno, v jakém pořadí jednotlivá stanoviště navštívíte. Soutěž probíhá od 3. května do 11. června 2023. Máme připraveno celkem 100 cen, po jejich vydání bude hra zastavena, tak neváhejte. A pokud si nebudete jisti odpověďmi, na webu cistavoda.pvk.cz nebo na pvk.cz jistě najdete více než jen nápovědu. 

Tři zastavení, celkem devět otázek. To určitě zvládnete.

Úpravna vody Podolí

První zastavení se dotýká úpravy vody. Proto, celkem pochopitelně, musíte navštívit Podolskou vodárnu, která tvoří nepřehlédnutelnou dominantu Podolského nábřeží, přímo proti Veslařskému ostrovu.
Nápověda: Dovnitř do vodárny se jen tak nedostanete. Pokud budete na plotu areálu hledat místo, ze kterého je dobře vidět na spojovací most mezi oběma budovami, určitě QR kód neminete.

Vodojemy Flora

Druhé zastavení hledejte poblíž jednoho z nejvýše položených vodojemů v Praze – kousek od stanice metra Flora a týká se vodárenské distribuční sítě. Systém zemních vodojemů, dobře viditelných z ulice a ještě lépe při jízdě tramvají, je sice ukryt za plotem, zelené pahorky ale nemohly ujít nikomu, kdo aspoň jednou jel nebo šel kolem.
Nápověda: Pokud se vydáte po chodnících v Jičínské ulici mezi areály vodojemů, určitě QR kód nepřehlédnete.

Ústřední čistírna odpadních vod – Nová vodní linka

Třetí zastavení nabídne otázky o čištění vody a vypravíte se za nimi na střešní park Nové vodní linky Ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově. Dostanete se k ní jak z Tróje při využití lávky přes Vltavu, tak ze Stromovky a případně Bubenče, přejdete-li jeden z mostů přes plavební kanál. Zde na vás čeká překvapení – rozkvetlé louky s cestičkami, pítky a lavičkami.
Nápověda: Hledejte na začátku (či konci) červené cesty. A užijte si výletu i nečekaných výhledů na Prahu.